Mazda 5 2,0 MZR-CD

Všetky generácie

Re: Mazda 5 2,0 MZR-CD

Poslaťod Trax » 04 Júl 2019, 16:20

Diky. A vsetkym ostatnym drzim palce :shock:

A aby tu neboli len dobre spravy, mazdicka presla aj drobnou opravou. Prestal mi fungovat tempomat. Uz davnejsie. Ale nebol cas. No ked mala ist mazda na STK, tak som to pozrel. Napojil som to na diagnostiku a napisalo chybu spinaca brzdoveho pedala. Chyba sa zapise, ked auto deceleruje a nepride signal od spinaca, alebo ak auto je v pohybe rychlostou nad 20km/h a spinac je zopnuty viac ako 6 minut v kuse. Samozrejme kvoli tomu nezopne tempomat, lebo v pripade brzdenia by sa nevypol. Ked som chybu vymazal, nabehla znova. Plus tam bolo nieco s ABS, nejaka diferenciacia cidiel A a B alebo tak nieco. To s tym asi suviselo. Tak som vymontoval brzdový spinac, rozobral ho a cely vycistil a vystriekal konzervacnym olejom. Takiato kontakty som ohol, nech sa lepsie pritlacaju. A tak. Namontoval som to naspäť, chyby vymazal a zatial ok. Tempomat ide a RJ je bez chyb.
No a este som vymenil ziarovku v ovladaci vetraka :ugeek:
Samozrejme vsetko som zabudol odfotit, tak vam musi stacit vasa predstavlivost :lol:
Mazda 626 coupe, 2,2i, r.v. 1989, 85kw, 180NM, 195/60 R15
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Re: Mazda 5 2,0 MZR-CD

Poslaťod Trax » 08 Sep 2019, 19:09

Dnes som bol rabovat jednu mazdu 5. Mala dobrý motor ale majitel neustrazil hladinu oleja. A tak mu motor odisiel do nebies. Kazdopadne, cerpadlo mal v luxusnom stave. A tak skoncilo u mna :ugeek:
Do rezervy som si zobral aj snímač diferencialneho tlaku dpf, nakolko sa ľúbi zakarbonovat. A potom sa tazko zhana alebo je drahý. Okrem cerpadla je vysledok dnesneho dna opravenych par detailov v aute, konečne idu spatne zrkadla cez elektriku a konecne mam dobry originálny spínač brzdových svetiel ktory som tiez hneď vymenil. Tak snad uz to bude svietiť a nebude vypadavat tempomat.
Ak boh da, do konca roka mam v plane dat vymeniť čerpadlo, mozno rozvody a dam vyplachnut dpf. Dufam, ze potom mazda pojazdi dalsie aspon dva roky bez problemov.

Tu motor darca uz bez cerpadla.

A tu cerpadlo

Mazda 626 coupe, 2,2i, r.v. 1989, 85kw, 180NM, 195/60 R15
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Predchádzajúci

Späť na Mazda 2, 3, 5, 6

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť