padre

Všetky generácie

Re: padre

Poslaťod Trax » 05 Dec 2019, 20:06

Alebo lada niva. Jednoducha, benzinova, odolna.
Mazda 626 coupe, 2,2i, r.v. 1989, 85kw, 180NM, 195/60 R15
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Poslaťod 7matus7 » 14 Dec 2019, 14:50

niva je super ale pre horara, inak si drži dost cenu nato že to je spartanske auto
subaru outback 3,0 H6 180kw 297Nm. r.v. 2006
323f ba 1,8 84kw 160Nm r.v. 1997 modra metalíza
honda civic 6g 1,5 84kw r.v.1996 siva metaliza
JapanCentrum.sk
http://japancentrum.sk/
Obrázok užívateľa
7matus7
Skúsený člen

Poslaťod fero1411 » 16 Dec 2019, 01:40

Na dastera som počul aj chváli a aj protichodné názory ale.. Na bežné používanie údajne ideál nenáročné a aj niečo viac zvládne.
Len tak pre obraz pobavilo ma to porovnanie s medveďom..
https://youtu.be/t0YFMncyUp8
Mazda 323f Ba 1.8 16V 84kw r.v.97
Tmavo zelená metalíza (N11)
Mazda 626 2.2 turbo
Čierna (pred renováciu)
fero1411
Skúsený člen

Poslaťod padre » 30 Jún 2020, 13:03

Zase sa ozývam po dlhom čase a zase je všetko inak.
Bohužiaľ v apríli tohto roku zomrel môj otec. Bol už dlhšie fyzicky a hlavne psychicky chorý ale nič také vážne aby to vyslovene ohrozovalo jeho život. Vzhľadom na povahu jeho problémov bol už rok umiestnený v Domove dôchodcov, kde predsa len dostával plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť. Najhoršie bolo, že kvôli pandémii koronavírusu zakázali návštevy v Domovoch dôchodcov a sociálnych služieb a tak som ho naposledy videl 6. marca. Hoci som volával pravidelne do Domova a i personál mu vysvetľoval, že aká je situácia a že návštevy sú zakázané, už to moc nechápal a ani si nebol schopný zapamätať. Proste nás to všetkých zaskočilo, keď zavolali uprostred noci mame, že skonal.
Zase sa rozbehol už známy kolotoč vybavovania okolo pohrebu a dedičského konania, ale tento krát to už bolo bytostne osobné.
Mazda sa nezastavila. Keďže mama ostala úplne mimo a jediný kto je doma som ja, zase väčšina vybavovania ostala na mne. Tento krát to kvôli koronavírusu bolo ale komplikovanejšie.
No a teraz niečo pozitívnejšie.
Tento týždeň sme boli na pár dní na návšteve u svokra a švagra v Komjaticiach. Sylvinkina brat Rado má ako som už spomínal Subaru Impreza. Posťažoval som sa mu ako zle sa zháňa nejaká štvorkolka ktorá by vošla do 3.200,-€ a do ktorej by som zase vošiel ja s mojou postavou ala "Obelix".
Vo štvrtok ma zobral na trip po všetkých autobazároch v Nitre. Myslel som, že vypustíme v tej horúčave dušu. V tých rozpalených autách na tých betónových letiskách to bolo na zúfanie, ale ešte viac bolo zúfalstvo buď nad rozmermi interiéru alebo výškou ceny.
Najbližšie som bol v AUTOPAL, kde som skúšal pomerne zachovalý LAND ROVER FREELANDER , síce diesel a z roku 2002, ale ozaj udržiavaný. Problém bol akurát, že volant bol natesno a potom cena. Vysvitlo, že je to dovoz z Talianska a s prihlásením by bol za 3.500,-€
Akurát v ten deň dopoludnia sme objednali pre Sylvinkinych rodičov dvojhrob v kamenarskej firme a tak s výnimkou 3.200,-€ na auto, všetky úspory išli tam.
Ale dobre tak.
Keď ti osud privrie dvere, otvorí okno.
Ja som bol po celodennom tulaní sa po bazároch a u kamenárov, úplne grogy, ale švagor sa nevzdával a cely večer presedel za pc a prezeral stránky autobazárov v Nových Zámkoch.
Nakoniec mi pred polnocou došiel s ponukou na Subaru Outback. V piatok a sobotu sme mali program, tak sa mi nedalo, ale v pondelok sme všetci vyrazili do EUROCAR CENTER s r.o. v Nových Zámkoch. S mojou Mazdou s prasknutym čelným sklom a v podstate už iba s imaginárnymi brzdami, to bol zážitok.
Väčšie má ešte čakali. Predavač nevedel auto otvoriť, lebo sa vybil akumulátor a kľúč nepasoval. Museli sme hodinku čas stráviť túlaním sa po iných bazároch. Dokonca sme zistili, že predajňa AAA je v Zámkoch zrušená.
Nakoniec keď sme prišli auto bolo už vyparkované, motor bežal a vychladené klímou.
Obzreli sme ho teda a hoci sa našli chybičky krásy, zapáčilo sa mi.

SUBARU OUTBACK 2.5i, výkon 121 kW, r.v. 2006, pohon 4x4, automatická 4-stupňová prevodovka, motor 4-valec tzv. "boxer", najazdené 214.000 km, interiér v koži, automatická klíma, tempomat, hliníkové disky, panoramatická strecha a všetky tie vychytávky kontroly riadenia...
Zistené závady:
- nefunkčný kľúč dverí, ťukanec od skalky na čelnom skle rovno pred šoférom, viditeľné opravované okrasné bočné lišty dverí na vodičovej strane, odometer okrem kilometrov signalizoval chybové hlásenie "Er IU"

Napriek tomu som ho, po skúšobnej jazde s predavačom, zobral za 2.990,-€
Zase sa učiť niečo nové. Z autobazáru som cez bránu doslova vyhopkal ako začiatočník v autoškole. Je to nezvyk, bez spojkového pedála a ruky na kvaltpake.
Najhorší je ten blbý pocit, keď zabrzdíš a z "Drive" ideš do "Parking" .O pohnutí v kopci alebo do križovatky ani nehovorím. Musím si zvyknúť. Predsa len to má 2 tony a trošku ťažšie sa rozkýva, ale keď sa rozbehne, už valí. Zarazil ma neskutočne mäkký podvozok a elektrická sedačka vodiča. Akurát podvozok na tie naše cesty. Spotrebu z NZ do ZV cez Úľany nad Žitavou, Pozbu, Dudince a Krupinu mi vyhodnotilo na 9,2 litrov, ale to prikladám i tomu, že sa išlo cez množstvo dedín a i mimo som ešte išiel opatrne a samozrejme mi išla v kuse klimatizácia.
GINA ?
MAZDA 6/GG 1,8i ; 16valve DOHC ; 88 kW/120 HP ; r.v.2005, šedá metalíza
Obrázok užívateľa
padre
Skúsený člen

Poslaťod Trax » 02 Júl 2020, 22:30

Tak nech slúži :shock:
Mazda 626 coupe, 2,2i, r.v. 1989, 85kw, 180NM, 195/60 R15
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Predchádzajúci

Späť na Mazda 2, 3, 5, 6

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť