Trax - V6 predané - 626 DiTD predané.

Všetky generácie

Re: Trax - V6 predané - 626 DiTD predané.

Poslaťod mazdicka » 21 Júl 2015, 16:39

A este jednu vec zubari hladaju co najlacnejsiu pracovnu silu od technika aby boli co najviac v zisku a este sa nedivim aka je kvalita a od zubarov odtlacky cisty horor darmo urobime peknu pracu ale odtlacok je prvorade potom nesedi v ustach. Nakhorsie je to na severe a na juhu zubar posiela do polska a do madarska a my potom trhame vlasy. Tolko vedonosti to je na skodu preto chceme osamostanit a zaciatky bude tazke reklamy musime dat v buducnosti. Najhorsie si trhaju hlavu v kosiciach a blave draha zivotna uroven a zarobia 800 na take velke mesto im nestacia. Jedno plus ze tam mam ze tam neni drahe zivotna uroven. Aspon neminam na alko cigi automaty bar :) keby som toto robieval nic by mi neostalo lebo musime sami postarat o zivot radsej cvicim fitness a pracujem a po praci venujem priatelke.
MAZDA 323F BA 1.5 16V, Rok 1998, Kola: 8J 16 ET10 ,215/40/16R,
Farba: červena metaliza
Obrázok užívateľa
mazdicka
Člen

Poslaťod Trax » 22 Júl 2015, 06:47

No zubári to nemajú ľahké. Teda aspoň tí začínajúci. Už som o tom dosť počul. Niekde musíš nabrať prax. A prax naberieš len u iného zubára. A tam už to je ako píšeš. V podstate si pre nich budúca konkurencia. Tak ťa buď nezoberú vôbec, alebo ťa šklbú ako hus. Ale keď už sa rozbehneš a robíš sám pre seba, tak už je to paráda. A ešte keď máš pacientov ako ja, čo nemajú zubára a chodia za vlastné. Keď som si pred odchodom do misie dával porobiť zuby, utopil som u zubára asi 400€. Ale aspoň práca na úrovni. To zase klobúk dole.
Ak vydržíš a uchytíš sa sám, myslím že prídu lepšie časy. Ja v tom vidím veľkú perspektívu a zubárov je stále nedostatok. A hlavne si treba urobiť meno. Lebo ja keď počúvam tie príbehy ako ľudia chodia aj 3 krát po sebe na blombu a furt im vypane, tak ma ide šľak trafiť.
Mazda 626 coupe, 2,2i, r.v. 1989, 85kw, 180NM, 195/60 R15
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Poslaťod lucia323 » 22 Júl 2015, 07:38

Roman, tak ja som netušila, že ty si bol odkázaný takto sám na seba. Ja mám tiež rozvedených rodičov, mama žije sama z minimálky a otec si spravil ešte dve deti, každé s inou ženou (teda mám dvoch bratov 4 a 7 ročného :oops: ). Tým nechcem písať o sebe, len chcem aby si vedel, že chápem o čom hovoríš. Ja si myslím, že je to na niečo dobré keď človek začína s nulou. Naučí sa obracať, získa určitú priebojnosť a naučí sa byť zodpovedný sám za seba. Ale keď si to porovnám, tak napr. môj priateľ pochádza z kompletnej rodiny a to je neskutočné ako by ho rodičia furt za ručičky vodili. Mňa to rozčuluje, lebo sa s ním bavia ako keby bol nesvojprávny a furt mu peniaze vynukujú, furt ho tlačia do takých vecí, na ktoré my nemáme a vlastne kvôli nim nechcem svadbu, lebo by mi ju svokra celú zorganizovala a mňa by roztrhlo od jedu :lol: :lol: Takže si myslím, že človek je niekedy aj vďačný,za to že bol "hodený do vody", lebo pocit kedy si nadobudneš niečo sám, niečo dosiahneš sám, sa nedá nahradiť peniazmi od rodičov. Neviem ako to vnímaš ty, ale asi to tiež neľutuješ? Ináč pôsobíš ako keby si bol dosť za vodou (asi preto ti tu všetci vynukujú dom) a to mi je sympatické, že máš hrdosť, nepodliezaš a nedávaš najavo že to nebolo vždy jednoduché. :shock: Nemám nič proti tomu keď sa človek poľutuje alebo si posťažuje ale potom musí proste oprášiť kolená a ísť ďalej. No a čo sa týka domu, či bytu, tak ja vám držím palce, aby vám vyšiel domček keď ho budete chcieť a kým ste spokojní v byte, tak nie je o čom. Bývanie v byte je pre mňa vyšší štandard ako dom, však vieš :ugeek:
Mazdička, mne sa ťažko číta čo si napísal, lebo si presne popísal situáciu na Slovensku. Proste des, des, des. A nechcem si ani predstaviť čo je to byť 4 roky bez práce. No a k tebe len toľko, že klobúk dole. Fakt si macher. :shock:
Mazda 323F BG, 1.8 16 V., r.v. 91,
Mazda 323F BG, 1.8 GT, r.v. 93
lucia323
Skúsený člen

Poslaťod Marco32 » 22 Júl 2015, 09:07

zavysi na akeho zubara natrafis ... ja mam v BB zubneho chirurga (zhodou nahod kamarat) ... ma sukromnu ambulanciu je sice o nejakych 5-20€ na ukon drahsi ale absolutne spolahlivy :) ... aspon pre mna :)
Aktuálne približovátko:
KIA RIO 2004 combi LS 1,3 55kW
www.AUTOFRESH.sk

323F BA->Nissan->Daewoo->Fiat->DEMIO->Kia...
Obrázok užívateľa
Marco32
Skúsený člen

Poslaťod Trax » 22 Júl 2015, 09:13

Tak ja netvrdím že som nejaký chudáčik. Len si tiež nemôžem vyskakovať. Tiež rátam financie a riešim prežívanie do ďalšej výplaty. Nemáme sa zle, ale vyskakovať si nemôžem. Vždy myslím na ľudí, čo musia robiť za 400 - 500€. A sú v podobnej situácii ako ja. Je to fakt bieda. Na druhej strane, každý musí uznať, že aj to čo mám ja, je stále málo. Na pohodový bezstarostý život a neriešenie financii to zďaleka nestačí. Možno pri prijme 1500€ mesačne už by sa dalo o tom hovoriť. Stačí že Miška prestane chodiť do práce a ostane odkázaná na materskú. Výdavky stúpnu, príjem citelne klesne. Takže aj to čo mám ja, je málo. Ale nevyprávam to radšej moc nahlas, lebo tí, čo zarábajú 400 majú z toho nervy. Vyzerám potom ako nenažranec. Pritom je to len reálne zhodnotenie situácie. Proste je to málo. Stačí kuknúť ako žijú ľudia inde. Vo vyspelejších krajinách. Ale aj tak si vážim to čo mám. Lebo viem, že iný sa majú aj horšie. Ale oni to nepochopia a ani sa im nedivím. A tak to radšej neriešim.
Celkovo sa divím, že vyzerám tak zahojene. Nikdy som nemal nejaké prehnané tendencie sa s niečim chváliť. Robiť zo seba niečo čo niesom, alebo sa nejako ukazovať. Ak som niečo prezentoval, tak len v dobrej viere a pre potrebu klubu. Práveže keď vidím čo všetko prezentujú iný ľudia (nemylsím tu na klube), s čím sa stále chvália a ukazujú (hlavne na sieti ideálne na to stvorenej - facebook), tak sa cítim ako posledný chudáčik. Ale asi to bude tým, že tak neprežívam svoje starosti. Mám ich dosť. Ale tak nemá to zmysel zaťažovať s tým ostatných. Čo budem každému vysvetlovať že som tiež len obyčajný smrtelník? Že rátam financie? Proste už keď niekde som, snažím sa užiť si to. Nech už to stálo čokoľvek.
A určite je to dobrá skúsenosť do života. Ale tiež by som bol niekedy vďačný za nejakú ruku, čo by mi trocha pomohla vyvarovať sa niektorých chýb. Keby sa môžem vrátiť o 10 - 12 rokov a ísť odznova, tak by sa teraz dalo hovoriť o tom, že som zahojený :lol: Ale tak som v podstate vďačný aj za to. Veľa som sa naučil. A aspoň viem, ako veci riešiť, keď raz budem mať deti ja.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Poslaťod lucia323 » 23 Júl 2015, 06:38

Marco, tak to si vychytal. :shock: U nás platil priateľ u súkromného lekára asi 5x viac za úkon ako ja u svojej zubárky. Ale zubný technik nie je zubár nie? To oni vyrábajú strojčeky, protézy a pod. či ako? :D Mimochodom volám sa Lucia a keď som bola malá, tak som nosila strojček :twisted:
Roman, mne to niekedy príde tak ako keby si človek jednoducho musel prejsť nejakými vecami, aby sa vypracoval k takému pohľadu na život ako máš napr. ty. Proste veta "mať terajší rozum a vtedajšie roky" je zbožným prianím mnohých ľudí, ale keby nezažili to čo zažili, tak by sa k tomu "rozumu" nedostali. No a čo sa týka materskej, tak to je celkom údel, lebo výdavky sú vysoké a príjmy sú okresané. Ale tak ja si myslím, že to v pohode zvládnete, ešte aj dovolenka aspoň na Oravskej priehrade vám vyjde :lol: :lol: A čo sa týka toho ako sa prezentuješ, tak nejde o to, že by si sa ukazoval a vychvaľoval, ale proste všetko čo robíš má kultúru a úroveň a nemáš problém do niečoho vraziť peniaze, hlavne nech to je urobené poriadne. A toto je vidno aj v iných oblastiach, takže celkový dojem je taký, že peniaze neriešiš, resp. ak riešiš, tak s humorom. :ugeek:
Mazda 323F BG, 1.8 16 V., r.v. 91,
Mazda 323F BG, 1.8 GT, r.v. 93
lucia323
Skúsený člen

Poslaťod Trax » 23 Júl 2015, 10:19

Hej hej aj mne sa zdá že zubný technik robí tieto srandy. Náhrady, strojčeky atď.
A ako to zvládneme sa nechám prekvapiť :ugeek: V najhoršom sa prestaneme toľko vyvážať po zrazoch a výletoch. V krajnom prípade prestanem piť pivo :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Poslaťod 7matus7 » 23 Júl 2015, 16:07

prestať piť pivo? :o :o :o
subaru outback 3,0 H6 180kw 297Nm. r.v. 2006
323f ba 1,8 84kw 160Nm r.v. 1997 modra metalíza
toyota corolla E11 1,4 vvti 71kw r.v.2000 modra metaliza
JapanCentrum.sk
http://japancentrum.sk/
Obrázok užívateľa
7matus7
Skúsený člen

Poslaťod Trax » 23 Júl 2015, 17:05

Matus ale to ozaj v krajnom pripade. Ze by hrozilo vystahovanie alebo tak :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Poslaťod 7matus7 » 23 Júl 2015, 19:26

prestať piť pivo? :o :o :o
subaru outback 3,0 H6 180kw 297Nm. r.v. 2006
323f ba 1,8 84kw 160Nm r.v. 1997 modra metalíza
toyota corolla E11 1,4 vvti 71kw r.v.2000 modra metaliza
JapanCentrum.sk
http://japancentrum.sk/
Obrázok užívateľa
7matus7
Skúsený člen

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda 121, 626

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť