Da sa to???

Urobili ste niečo nové na svojom aute? Inšpirujte ostatných.

Da sa to???

Poslaťod Dzony32 » 03 Apr 2017, 06:28

Ahojte :-) Chcel by som vydiet spotrebu auta a nakolko to asi nemam nie asi urcite to nemam :D da sa to nejak domontovat aby to fungovalo a co je ktomu potrebne dakujem krasne za radu a daky fajn navod a nieco co mi ktomu bude treba vopred dakujem :-)
Dzony32
Nováčik

Re: Da sa to???

Poslaťod Trax » 03 Apr 2017, 20:14

Raz som niekde na internete videl, ako si niekto vyrabal palubny pocitac. Ale bolo to celkom zlozite. Bolo tam treba plosny spoj, suciastky, display a jednoduchy mikroprocesor, ktory sa musel naprogramovat. Takisto bolo treba vediet, aky prietok maju vstrekovace. Ten procesor potom meral dlzku otvorenia vstrekovaca a podla toho vyrataval spotrebu. Samozrejme muselo sa tam priviesť napajanie, kostra a dalsie kable od vstrekovacov. Takisto nejake klable od ukazatela paliva, aby to vedelo vyratavat dojazd atd.
Proste dost zlozita vec.
Ked uz, skor by som si vedel predstavit taky jednoduchy ukazatel ako ma bmw. Ze chodi len rucicka a ukazuje odhadom aktualnu spotrebu v litroch na 100km. Taka rucicka by sa dala zohnat. Trebars aj z bmw. A napojit to zo snimaca polohy klapky. Cim viac pridas plyn, tym viac by rucicka ukazovala. Tiez by to bolo treba nejako odladit. Ale pre potesenie by to bolo fajn. Aj ked ta spotreba by bola len odhadom. No na krotenie by to bolo fasa. Pridas a hned vidis ako rucicka spotreby stupa. Tak radsej uberies :D
Mazda 626 coupe, 2,2i, r.v. 1989, 85kw, 180NM, 195/60 R15
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Späť na Návody, manuály a tuning

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť