vymea rozvodov

Máte problém so svojou mazdou? Napíšte a poradte sa.

vymea rozvodov

Poslaťod Mienty » 26 Apr 2010, 20:07

cawte chlapi..chcel by som sa spytat co vsetko treba menit ked chcem vymenit rozvody...viem ze nejaky remen kladka vodna pumpa atd len nv co presne tak bol by som vam vdacny
Mazda 323f BG 1.6 16V r.v1994 farba:červená
Mienty
Začiatočník

Re: vymea rozvodov

Poslaťod Maverick1177 » 26 Apr 2010, 20:50

Rozvody idem teraz meniť aj ja. Mal by sa meniť rozvodový remeň, vodiace a napínacie kladky a poprípade vodná pumpa(ak som na niečo zabudol doplňte ma). Tá nie je podmienkou pokiaľ nie je v zlom stave a nie je zničená a dobre tesní, to ti však povie mechanik. Ja to idem teraz dávať robiť známemu povedal mi že z vodnou pumpou stoja rozvody (materiál) cca 100 € (je to jeho cena má totiž u predajcov náhradných dielov zľavy tak rátaj že keby si to mal bez zľavy tak materiál do 150€ by si sa mal zmestiť... ide len o to či si to spravíš sám alebo dáš spraviť niekomu... autorizovaný servis je zbytočne drahý viď nižšie). Čo to stojí bez vodnej pumpy to neviem. Autorizovaný servis pýta za rozvody + robota 260€. Z toho je cena za robotu nejakých 150€, keď som sa bol pýtať u nás v Mazde.

U autokelly sa ceny rozvodového remeňa hýbe v rozmedzí od 20 do 40€, kladky sú tiež v rozmedzí tých 25 - 80€ (bacha napínacie stoja 27 -70€ a vodiace buď za 23 alebo za 77€ čož je sranda že NIPPARTS je lacnejšia varianta pritom sú to originál japonské diely..) no a vodná pumpa ak by si ju dával meniť tak rátaj cca 45 až 60€.. na autokelly sú aj nejaké sady čo však obsahujú tie to neviem. :|
Obrázok
Obrázok
EX - .:Lilly:. Mazda 323F BG, ´90, 1.8 16V SOHC, biela
.:Bublinka:. Mazda 323F BJ, ´98, 1,5 16V DOHC, sivomodrá
Maverick1177
Člen

Späť na Riešenie technických problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť