História klubu a zrazov v Nitrianskom Rudne

Všetko čo sa týka nášho klubu. Informácie, zmeny, oznamy...

História klubu a zrazov v Nitrianskom Rudne

Poslaťod Trax » 06 Sep 2019, 22:18

Klub oficiálne vznikol 24.1.2009 kedy vzniklo fórum a bol na ňom zaregistrovaný nick admin. Aj keď podhubie vznikalo už skôr, na českom klube 323f.cz, ktorý už v dnešnej dobe nefunguje. Aspoň nie na netovej adrese 323f.cz. Prvotnú iniciatívu vyvinul člen Rumy, ktorý myslel, že by sme aj na Slovensku mohli mať vlastný 323f klub. Pri prvotnom pátraní bolo zistené, že doménu 323f.sk už má niekto registrovanú a teda je obsadená. Každopádne pri zadaní adresy sa zobrazilo iba logo 323f klub a nič viac. Tak člen Rumy zistil, na koho je doména registrovaná a majiteľa kontaktoval. Bol to člen vtedy jediného slovenského klubu venujúceho sa mazdám -> mazdaklub.sk a jeho nick je Tom. Tom bol macher na stránky a web, ale bol pracovne vyťažený a nemal čas. A tak pomohol naštartovať fórum 323f.sk a prenechal ho Rumy-mu. A keďže Rumy s tým potreboval pomôcť, pridal sa Trax. Trax sa registroval na fóre 26.1.2009 na svoje narodeniny (asi to nebude náhoda haha). A tak sa pomaly začal tvoriť klub a fórum. Začali sa pridávať ďalší členovia a niektorý sa aktívne zapájali do klubového diania, ako napríklad člen Placo. Začali prvé zrazy. Prvý zraz bol v Banskej Bystrici. Bolo to viac menej stretnutie ohľadom smerovania klubu. Ale pozvaní boli všetci. Konal sa 1.2.2009 a prišli tam 4 mazdy.

Placo, Trax, tuším že Rob a RumyDruhý zraz bol v Martine a v Košťanoch na letisku. Myslím, že to bol na začínajúci klub úspech. Účasť 15 mázd bola slušná. A boli aj šprinty. Zraz sa konal 23.9.2009. Písať, kto všetko sa zúčastnil atď je nadlho a zbytočné. 99% ľudí, ktorý to čítajú, nebudú vedieť o kom je reč.Potom nasledovali ďalšie rôzne akcie, či už naše, alebo cudzie, na ktorých sme sa stretávali (tuning akcie a pod.). Pôvodný členovia sa postupne strácali a opúšťali klub. Buď predali autá a zmenili značku, alebo ich to omrzelo atď atď. Proste život. Pôvodný člen Rumy, ako večný polo honďák nakoniec kúpil hondu a postupne klub opustil. Aby klub nezanikol a fungoval aj naďalej, prebral stránky, doménu a ostatné veci Trax. A prežíva dodnes ako mazďácky dinosaurus haha. Ostatné už viac menej viete. Fórum postupne upadalo, aktívnych členov, zaujímavých projektov a príspevkov o opravách a úpravách mázd ubúdalo. Zato skupina na facebooku postupne naberala na sile. A tak ako na fóre odbúdalo, na facebooku pribúdalo. Momentálne sú stránky a fórum už len akousi spomienkou a klub funguje vo facebookovej skupine.

Ale späť k zrazom. Málokto to vie, ale história našich zrazov v Nitrianskom Rudne začala už v roku 2009. Vtedy sa konal náš prvý mazda and honda zraz v Nitrianskom Rudne. Keďže to bol zmiešaný zraz, nerátali sme ho medzi oficiálne Rudnianske zrazy.

Stretnutie pred (bývalou) hypernovou v PD a potom presun do Nitrianskeho Rudna.V ten rok sme ešte stihli zraz na východe Slovenska v Slovenskom raji v kempe Podlesok. Organizoval ho Hanzi, ktorého poznajú aj aktuálny členovia. Takže je to starý matador haha.

Tu traja vtedy veľmi aktívny členovia Trax, pohodakpd alias Dušan Šimar a už dlho neaktívny člen X-boy333Posedenie v reštaurácií. Neskôr presun do kempu Podlesok s ubytovaním a počas zrazu sme boli sme aj na letisku. Čiže boli aj šprinty.

Tu niečo na pobavenie. Pre tých, čo nás poznajú hehe. 2009Nebudem tu rozpisovať všetky zrazy, dajú sa dohľadať na fóre v sekcii uskutočnené zrazy. Každopádne spomeniem mazda and honda zraz v roku 2010, ktorý sa konal ako inak v Nitrianskom Rudne. Aj mazda and honda zraz 1 aj MaH zraz 2 boli jednodňové zrazy bez spania.A tu sa dostávame k tomu najpodstatnejšiemu. Keďže mazda and honda zraz sa nám neosvedčil (ťažká dohoda s honďákmi, ich neochota rešpektovať plán zrazu, iné predstavy atď atď - je to už dávno neberte to ako hejt), rozhodli sme sa urobiť si vlastný a poriadny mazda zraz. A tak vznikol prvý 323f zraz v Nitrianskom Rudne a bolo to v roku 2011. Už vtedy bola snaha o organizáciu a zážitok. Takže zraz mal všetko to, čo má dodnes. Kemp, letisko, a tento ročník sme dokonca boli na obed v Bojniciach v hotely Régia. Len okolo tohoto zrazu a jeho príprav a diania tesne pred ním by som vedel napísať knihu. A to keby niektorý čítali, cvrkali by do treniek (prípadne gatiek haha). Nechýbali tu dnešné stálice a niektorý by som povedal aj legendy haha. 7matus7 alias Matúš tato Mitka, Woody33 alisa Peter woody Kelemen, pohodakpd alias Dušan Šimar, niektorý možno poznáte Padre-ho alias Jozef Macko a spomínaná legenda Juraj Sharki Jurík (kto nezažil, tak nepochopí že prečo). Viac foto aj nejaké to video by sa mali dať vyhľadať na fóre.A teraz príde tá najpodstatnejšia vec, šok a vysvetlenie pre mnoho ľudí, prečo máme číslovanie Rudnianskych zrazov také, aké máme, napriek tomu, že začali ofiko až v roku 2011. Pár ľudí pichne pri srdci a prosím posaďte sa, ale zraz v Nitrianskom Rudne býval kedysi dva krát do roka. A tak 3 roky po sebe sme mali zraz v Nitrianskom Rudne dva krát do roka. Okolo júna a na prelome augusta a septembra. Takže v roku 2011 sme mali 323f zraz Nitrianske Rudno číslo dva. Spoznáte slečny na obrázku? A auto? :PStretnutia bývali stále v PD do Rudna sa chodilo spanilou jazdou.A tak sme pokračovali. Rudno 2012Rudno 2012 číslo dva. Tu vzniklo naše prvé pekné video.

http://www.youtube.com/watch?v=H2-VunWhYt0

Rudno 2013. Zaujímavosťou tohto zrazu bol výjazd do najvyššie položenej kaviarne na Hornej Nitre.A Rudno 2013 číslo 2.

http://www.youtube.com/watch?v=uReZuVtxO9E

Od roku 2014 ostal len jeden zraz v Nitrianskom Rudne. A to v neskoršom termíne, čiže august - september. Úlohu prvého stretnutia v podstate prevzal zraz v Nitre, ktorý dobre poznáte a býva v období máj - jún. Video zo zrazu v Nitrianskom Rudne 2014

https://www.youtube.com/watch?v=8pd7p4SnvVk

Rudno 2015. Stretnutie ešte stále v PD a cesta spanilou jazdou do Nitrianskeho Rudna. Tento zvyk nakoniec skončil. Jednak sme sa vždy zdržali čakaním na členov ktorý meškali a jednak premávka v Prievidzi stále viac komplikovala prejazd mazďáckej kolóny.Rudno 2016 je každému známe. Top video!!!

https://www.youtube.com/watch?v=bc1zfkP_3yg

Rudno 2017 je už väčšine známe. Foto viete dohľadať na fóre. Príde mi to ako včera.Rudno 2018 a Rudno 2019 už väčšina pozná. Keď sa tak obzriem, ani veriť sa mi nechce. A keďže je rok 2019, máme výročie 10 rokov klubu. Aj preto som si dal tú námahu a vytvoril pre vás tento post.

:shock: :shock: :shock:
Mazda 626 coupe, 2,2i, r.v. 1989, 85kw, 180NM, 195/60 R15
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky
 
Príspevky: 8583
Registrovaný: 26 Jan 2009, 21:32
Bydlisko: Prievidza

Re: História klubu a zrazov v Nitrianskom Rudne

Poslaťod fero1411 » 06 Sep 2019, 23:53

Parádne napísané Traxík :) dievčence poznám a Fiflenu tiež :ugeek: len... Tú poslednú fotku si fakt nemusel :P :oops:
Mazda 323f Ba 1.8 16V 84kw r.v.97
Tmavo zelená metalíza (N11)
Mazda 626 2.2 turbo
Čierna (pred renováciu)
fero1411
Skúsený člen
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: 18 Dec 2014, 18:21


Späť na Veci okolo klubu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron