Mazda 323F BA 1.8

Tu vložte svoj prvý príspevok, aby sa vám zobrazil obsah celého fóra.

Mazda 323F BA 1.8

Poslaťod Hm1zaK » 16 Feb 2019, 04:01

Zdravím.
Volám sa Jakub(20) som z Košíc.

Po Mazde 323F BA som pokukoval pár rokov ako študent a tak som sa rozhodol že si z prvej výplaty toto auto kúpim.
X.11.2018 som si pre auto išiel do Prievidze.
Mal som síce v pláne kúpiť V6 ale 4 mesiace som si žiadnu nevšimol takže som sa rozhodol zobrať zlatú strednú cestu a to 1.8 84KW.

Čo sa týka stavu:

- Papká olej (Pôvodný majiteľ vravel že to je krúžkami(Nalial som jej už 3L oleja X.11.2018 do dnes 16.2.2019))
- Zlámaný predný nárazník
- Zlámaný zadný nárazník
- Zvláštne zlámané uchopenie spojleru
- Pískanie z prednej časti pri štarte motora (Asi rozvody?)
- Nalomené pravé uchopenie žiarovky (Občas nesvieti svetlo pri štarte treba pootočiť krytom potom už funguje počas celej jazdy)
- Zlé tesnenie pravého predného okna.

- Ak nechám zapnuté svetlá občas upozornenie pískaním funguje aj keď otvorím dvere vodiča občas iba ak otvorím dvere spolujazdca.
- Pokiaľ predné okná nestiahnem a zavriem dvere tak sklo začne odstávať.(Neviem či sa jedná o závadu ale v podstate to ničomu neprekáža ak na to nezabúdam :shock: )

Doteraz spravené "úpravy":

- Na zimu som "investoval" a kúpil som tam Dunlop SP WinterResponse 2 (Niečo málo som aj čítal že čo by som tam mal vybrať a vyšlo mi že by to malo byť najlepšie, nemusí byť ale zatiaľ som vyšiel všetko dokonca sme museli raz vymeniť auto za moje pretože to Matadorky za rovnakú cenu na peugeote 207 r2009 70KW nedali, takže spokojnosť.)
- Na aute už bol športový filter.

Plány do budúcnosti:

Začnem asi tým že ako veľmi mám skúsenosti.
V podstate žiadne a práve preto som sa rozhodol že mi technické vady nevadia auto som kupoval preto. Študoval som dizajn pracujem ako programátor a povedal som si že by som rád vedel nejaké zručnosti aj tejto oblasti.
Ak niečo pri mojich pokusoch o opravu pokazím je mi to jedno.(Chcem svoju prácu dokumentovať ale predtým ako sa do niečoho pustím si chcem poriadne prejsť čo a ako.)

- Čo sa týka vzhľadu mám skúsenosti v oblasti 3D modelovania a preto si chcem dizajn najprv navrhnúť.
- Nechcem veľmi ničiť štýl dizajnu auta a preto chcem aby pridané prvky vyzerali ako keby boli navrhnuté pôvodne.
- V podstate mám v pláne pridať iba V6 paket čo sa týka exteriéru.
- Chcel by som dať do poriadku v prvom rade technický stav.
- Na aute je nové logo mazdy to mám v pláne nahradiť starým. (Páči sa mi to aj takto ale to staré je viac tajomné a viac mi sedí na ten dizajn.)

- Podľa možnosti by som rád v budúcnosti prekopal na V6 2.0 možno 2.5 možno aj turbo kto vie. (Nechcem ale nezmyselne zvyšovať výkon na nezmyselné čísla k tomu autu.)
- Rôzne iné technické vylepšenia.

Možno hlúpe vylepšenia ale asi ich aj spravím:

- Nepáči sa mi že ak používam bluetooth (99% času) tak sa mi anténa vysunie.(Prekopať elektriku)
- Mám v pláne vyhodiť celé rádio a nahradiť to "Raspberry pi" alebo niečim podobným.
- Dashboard chcem prekopať na RGB a pridať individuálne nastavenie v nastaveniach "nového rádia"
- Nejakým spôsobom pridať hudbu na diskety bez problémov aj na 50 a pridať k autu čítačku.
- Možno podsvietenie.
- Chcel by som ju prelakovať na niečo medzi zelenou a tmavomodrou farbou BAčka asi pearlescent no z diaľky by to malo vyzerať na čierno a z blízka do tých farieb odrážať siluetu. (Nemám vôbec tušenie či sa dačo také dá spraviť skúsim možno nepôjde tak ju dám na zeleno :ugeek: )
- A ďalšie somariny ktoré mi ešte nenapadli.

FOTKY:
Obrázok
Mazda 323F BA 1.8
Hm1zaK
Nováčik

Re: Mazda 323F BA 1.8

Poslaťod Trax » 16 Feb 2019, 16:25

Vitaj. Riadne si sa rozpisal. Ako tak citam, mas co robit. Tak nech sa dari.
Mazda 626 coupe, 2,2i, r.v. 1989, 85kw, 180NM, 195/60 R15
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Späť na Predstavte sa (introduce your self)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť